Віза не знадобиться: куди не пускають туристів


Літо – ідеальна пора для довгоочікуваної відпустки і нових вражень. Певно, всі, хто тільки має зануритися в неї на повну, вже запланували собі вражаючі маршрути і мальовничі місця.
 
 Автор: Корній Грицюк
 Щоб не зіпсувати поїздку і не побачити, як перед власним носом зачиняються двері, ми радимо ознайомитися з нашою добіркою заборонених з тих чи інших причин для відвідування локацій
Звичайно, якщо почитати щоденні новини чи розібратися в розкладі, то можна виявити, що навіть такі популярні об’єкти, як Ейфелева вежа чи Тадж-Махал бувають закритими для туристів. Найчастіше подібне пов’язане з або ремонтними роботами, або з іншими причинами, тому про такі ситуації ми не розповідаємо. Нашу увагу буде зосереджено тільки на тих місцях, куди у принципі не потрапити.
Сикстинська капела первісного живопису
Саме так фахівці і ті щасливчики, кому вдалося побачити цю красу, називають французьку печеру Ласко, розташовану на території комуни Монтіньяк. Її стіни і стелі прикрашені малюнками первісних людей, датованими 18-15 тисячоліттями до нашої ери. Практично від самого моменту свого випадкового відкриття, 1940 року, грот буд доступний для туристів, поки в 1960-х науковці не виявили у печері зелені водорості і грибки. Вони пов’язали це з великою кількістю вуглекислого газу, що з’явився внаслідок людського дихання. Після того, як наукові співробітники забили тривогу, Ласко спочатку частково закрили від відвідувачів, а потім і повністю, щоб уникнути появи нових утворень. Тепер тут бувають тільки професіонали у спеціальних костюмах, котрі підтримують природне середовище і постійну температуру. Щоб бодай якось потішити мандрівників, було ухвалено рішення про створення печери Ласко-2 – точної копії оригіналу, куди за допомогою новітніх технологій фото- і відеозйомки вдалося перенести практично всі «рідні» зображення.

З аборигенами жарти кепські
Андаманські острови Бенгальської затоки – справжній рай для туристів і розслабленого пляжного відпочинку. Чисті води, білосніжні пляжі, екзотична природа і… суворі аборигени. У 21-му столітті подібні новини сприймаються не без зусиль, але ці острови у прямому розумінні смертельно небезпечні. Місцеві жителі терпіти не можуть чужинців, причому їм не дуже цікаво, хто саме ступив на їхню землю – чи то рибалка, чи то випадкові туристи, чи то навіть урядовий вертоліт – аборигени обстрілюють своїми отруйними стрілами і гострими списами абсолютно всіх підряд. Саме тому 2006 року, коли після чергової сутички тут знову загинули люди, влада Індії офіційно «закрила» острови для відвідування. За її даними, тут проживають від 40 до 500 остров’ян, і домовитися з ними про мир і дружбу поки ніяк неможливо.

Папині таємниці
Напевно, 90% всіх мандрівників, що бувають у Римі, неодмінно зазирають на територію Ватикану, оскільки кожен знаходить на території цієї міні-держави щось своє. Комусь до вподоби старовинна атмосфера, хтось вважає ці споруди і площі найбільш духовно багатими у світі, а комусь просто подобається робити селфі на тлі архітектурної розкоші в надії спіймати і самого Папу в якомусь вікні чи коридорі. Утім, серед всіх цих красот і таємниць Ватикану ніхто, за винятком обраних, не може побачити головного – секретного архіву. Можна сміливо припустити, що це місце, наповнене великими рукописами, зашифрованими текстами і стародавніми реліквіями – одне з тих, що найкраще охороняють у світі. Працювати з цими документами мають змогу тільки кілька вчених з усього світу, та й ті – лише після ретельної перевірки і під наглядом особистої охорони Папи Римського. Єдине, на що можуть розраховувати пересічні туристи, – виставки на кшталт тієї, що відбулася 2012 року, коли деякі скарби і тексти були виставлені на показ.

Боротьба за тварин
Тривалий час Індія приваблювала туристів можливістю взяти участь у «тигровому сафарі». Цю екстремальну і жорстоку забаву вважали мало не обов’язковою програмою для іноземців і місцевих багачів, аж поки зоологи не схопилися за голови, перелічивши тигрів, що лишилися живими. Сталося це 2012 року, і відтоді тамтешні суди мало не щороку ухвалюють рішення, що суперечать одне одному – чи заборонити відвідувати заповідники з тиграми, чи ні. Внаслідок корупції і бюрократичних перепон, не перебуваючи в Індії, важко сказати, чи відкриті заповідники саме сьогодні, адже ситуація змінюється щодня. Тому, плануючи візит у ці місця, добре було б знати заздалегідь , чи працює той чи інший звіринець. Усього їх в країні 41, і в них проживають близько двох тисяч тварин. Тішить, що після 2012 року популяцію вдалося збільшити на 30%.

Імператорська святиня
Японці, загалом відкрита і приязна нація, що радо зустрічає іноземців, все ж лишила у своїй країні такий об’єкт, насолодитися величчю якого мають змогу тільки члени імператорської сім’ї і священнослужителі. Ідеться про Великий Храм, розташований у маленькому містечку Ісе. Дивлячись на фотографії звідти, важко збагнути, чому саме його настільки ретельно оберігають від сторонніх очей, адже на території Країни вранішнього сонця є куди більш вражаючі релігійні споруди. А все тому, що ця скромна дерев’яна святиня – головна в країні, це її символ. Згідно зі стародавнім переказом, кожні двадцять років Великий Храм слід руйнувати і відбудовувати заново – і тоді з японцями буде все гаразд. А ще тут зберігають стародавні реліквії і священне Дзеркало, тому туристи, котрі мріють побувати всередині, змушені вдовольнятися хіба що парком, звідки лиш здалеку в густій зелені видніється знаменитий Храм.






Голубитокс от диабета.Официальный сайт



https://goo.gl/YA5xO8 — АКЦИЯ! -50%



Как принимать Голубитокс? Цена препарата, где купить.



https://vk.com/golubitoks_ot_diabeta
 



5732271_zxfsx (700x400, 150Kb)



 







Топ5 фруктов, на которые стоит «поднажать»
Витамины для курящих или витамины, снижающие вред от курения.
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
ВОЛШЕБНАЯ МАЗЬ. ОТ ВАРИКОЗНОГО РАСШИРЕНИЯ ВЕН. НАРОДНЫЙ РЕЦЕПТ.
Как прекрасен этот мир: 20 фотографий, которых не коснулись кисти графических редакторов
Прием витамина С курящими.
Массаж полотенцем - избавляемся от второго подбородка!
Провакационное платье на танцевальном конкурсе
Как Китай стал центром современной архитектуры
Два взгляда на жизнь

Комментарии